Previous ◁ | ▷ Next

Aktualności z Gościem Niedzielnym

 1. "Podczas spotkania Taizé we Wrocławiu znacznie spadł wskaźnik przestępczości"
  Duża koncentracja uczestników na modlitewnym wymiarze spotkania, bardzo liczna obecność młodych księży, braci, kleryków i sióstr zakonnych oraz niezwykle pozytywny oddźwięk we wrocławskich parafiach i rodzinach – tak 42. Europejskie Spotkanie Młodych we Wrocławiu podsumowuje br. Wojciech z ekumenicznej wspólnoty Taizé. Nawiązując do relacji policji br. Wojciech stwierdza, że w trakcie spotkania w całym Wrocławiu zauważalnie spadł wskaźnik przestępczości.
 2. Iran: wzrasta liczba tajnych nawróceń, po dekonspiracji - ucieczka
  Do Europy przybywa coraz więcej irańskich chrześcijan. Zazwyczaj nie obnoszą się ze swą wiarą, są nieufni. Boją się, że tajna policja islamska może ich śledzić również poza granicami Iranu. Wskazuje na to ks. Jean-Marie Humeau, który udziela opieki irańskim chrześcijanom we Francji.
 3. Od jego śmierci diecezja jest inna. Uroczystości pogrzebowe ks. Wojciecha Wójtowicza
  W Miastku pochowano ks. Wojciecha Wójtowicza. Uroczystościom przewodniczył bp Edward Dajczak.
 4. Niebawem Niedziela Dobrych Uczynków
  To nieznane szerzej święto obchodzone jest w Zakonie Ducha Świętego w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego. W tym roku przypada ono 19 stycznia.
 5. Franciszek: Najważniejsze jest zdrowie w pełni: ciała i duszy
  O konieczności zatroszczenia się nie tylko o zdrowie ciała, ale także i duszy oraz istotnej dla naszego życia relacji z Bogiem przypomniał Ojciec Święty podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. W swojej homilii papież nawiązał do czytanego dziś fragmentu Ewangelii (Mk 2,1-12) opisującego uzdrowienie paralityka spuszczonego przez otwór w dachu w Kafarnaum, którego Pan Jezus nie tylko uleczył, ale któremu także odpuścił grzechy.
NIEDZIELA:
Piłka 7.30 i 11.30
Kwiejce 9.30
SOBOTA:
Piłka 17.00
Kamiennik 18.30
W TYGODNIU:
Piłka 18.00

od wtorku do piątku po Mszy św.
 

w tygodniu przed każdą Mszą św.

1123990
DzisiajDzisiaj1058
WczorajWczoraj1741
TydzieńTydzień10377
MiesiącMiesiąc32244
Razem Razem 1123990