Previous ◁ | ▷ Next

Aktualności z Gościem Niedzielnym

 1. W obliczu „błędnego koła okrucieństwa"
  Dziesiątki tysięcy kobiet, mężczyzn i dzieci doświadcza gwałtów i wykorzystywania w Libii tylko dlatego, że są uchodźcami i migrantami - alarmuje Amnesty International.
 2. Skradziono relikwię krwi św. Jana Pawła II
  Z katedry w Spoleto w środkowych Włoszech skradziono relikwię krwi świętego Jana Pawła II - podał w czwartek dziennik "Il Messaggero". Fakt dokonania kradzieży wykrył zakrystian w środę wieczorem w chwili, gdy zamykał świątynię. Trwają poszukiwania relikwii.
 3. Nikt nie ucierpiał w pożarze szkoły przy klasztorze oblatów w Lublińcu
  Z ogniem walczy 20 zastępów strażaków. Doszczętnie spaliło się ok. 500 metrów kwadratowych dachu. Przyczyny pożaru ustalą biegli.
 4. Czy kard. Müller udzieliłby Komunii Joe Bidenowi?
  O konieczności uwzględniania w działalności politycznej wymogów moralnych oraz obrony życia i godności każdego człowieka wskazał w wypowiedzi dla portalu „National Catholic Register” emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary, kard. Gerhard Ludwig Müller. W perspektywie zbliżających się wyborów prezydenckich w USA rozmawiał z nim znany amerykański watykanista, Edward Pentin.
 5. Polski katolicyzm wobec epidemii
  Wybuch epidemii koronawirusa był wstrząsem, który uruchomił nowe procesy w polskim społeczeństwie. Antypandemiczne restrykcje mocno wpłynęły na przeżywane wspólnotowo praktyki religijne. Ograniczając swobodę organizowania duszpasterstwa, epidemia wzmocniła też obserwowany od 20 lat proces zanikania więzi z parafiami, a przy tym stworzyła zagrożenie dla ich finansowej płynności. Z drugiej strony, pandemia zmotywowała Polaków do skupienia się na relacjach rodzinnych – zauważa ks. dr Wojciech Sadłoń, dyrektor Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego w udostępnionej KAI analizie „Polski katolicyzm wobec epidemii koronawirusa”.
NIEDZIELA:
Piłka 8.00 i 11.30
Kwiejce 10.00
SOBOTA:
Piłka 17.00
Kamiennik 18.30
W TYGODNIU:
Piłka 18.00

od wtorku do piątku po Mszy św.
 

w tygodniu przed każdą Mszą św.

1871056
DzisiajDzisiaj2228
WczorajWczoraj3658
TydzieńTydzień18868
MiesiącMiesiąc100000
Razem Razem 1871056