Previous ◁ | ▷ Next

Aktualności z Gościem Niedzielnym

 1. Duda: z przykrością przyjąłem pominięcie na uroczystości w Yad Vashem udziału Polski w walce przeciw nazistom
  Z wielką przykrością przyjąłem to, że polski udział w walce przeciwko nazistom, sprawcom Holokaustu został pominięty podczas uroczystości w Yad Vashem, dlatego nie mogłem być tam obecny jako prezydent RP - oświadczył w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.
 2. Co zrobić, żeby wyjechać na misje?
  Co zrobić, żeby wyjechać na misje? Od marzenia do jego realizacji może upłynąć zaledwie kilka miesięcy, jak to było w przypadku Barbary Kisickiej, która już po pół roku współpracy z "Dziełem na Misji" wyjechała na miesiąc do Argentyny. O tym, jak powstała Fundacja Dzieło na Misji, komu pomaga, jak ją można wspomóc oraz ile kosztuje roczne stypendium naukowe dla dziecka w Etiopii - opowiada wolontariuszka misyjna w rozmowie z KAI.
 3. "Obiekt" w wyłomie
  Dla władz PRL to był najbardziej niewygodny krzyż. Kazali go ukraść, ale na jego miejscu natychmiast stanął nowy. Dziś widnieje w ramionach krzyża-pomnika.
 4. O. Zollner: Prawda nie tylko boli - prawda nas wyzwoli
  Ojciec Hans Zollner jest jednym z najlepszych ekspertów w kwestii walki z nadużyciami seksualnymi w Kościele. W rozmowie z Pauliną Guzik, w programie Między Ziemią a Niebem TVP, duchowny wskazał, że największym wyzwaniem dla polskiego Kościoła jest uporanie się z przeszłością - zrozumienie, że "w Kościele, w którym było wielu bohaterów i wielu męczenników, byli także ludzie którzy molestowali nieletnich". Ojciec Zollner wskazał, że prawda nie jest wyłącznie bolesna. "Owszem, boli na początku, ale kiedy już w pełni ją zobaczysz, zobaczysz też, że prawda nas wyzwoli" - podsumował.
 5. Biskupi Europy o Auschwitz: "Nie" dla antysemityzmu i manipulowania prawdą dla polityki
  Rocznica 75 lat, które upływają od wyzwolenia Auschwitz-Birkenau, w duchu słów Papieża Franciszka, zobowiązuje nas do głośnego sprzeciwu wobec wszelkich przejawów deptania godności człowieka: rasizmu, ksenofobii i antysemityzmu. Nie możemy pozwolić, aby prawda była ignorowana lub manipulowana dla doraźnych potrzeb politycznych – czytamy w oświadczeniu, które – w imieniu biskupów Europy – wydało Prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) oraz Przewodniczący Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (ComECE).
NIEDZIELA:
Piłka 7.30 i 11.30
Kwiejce 9.30
SOBOTA:
Piłka 17.00
Kamiennik 18.30
W TYGODNIU:
Piłka 18.00

od wtorku do piątku po Mszy św.
 

w tygodniu przed każdą Mszą św.

1142527
DzisiajDzisiaj1007
WczorajWczoraj1849
TydzieńTydzień2856
MiesiącMiesiąc50781
Razem Razem 1142527