Previous ◁ | ▷ Next

Aktualności z Gościem Niedzielnym

 1. Covidowa (nie)odpowiedzialność
  Pandemia koronawirusa to nie tylko choroba, śmierć lub rozmaite powikłania, z którymi zmagać się musi spora część ozdrowieńców. To nie tylko dramaty finansowe, życiowe, utrata pracy, izolacja, alienacja i rozpad relacji międzyludzkich, a także frustracja – zwłaszcza wielu spośród tych, którzy w aktualnym kryzysie dostrzegają także winę zarządzających systemem społecznym decydentów. Pandemia to również rodząca głębokie poczucie bezradności niepewność. I może właśnie ona sprawia, że radykalnie polaryzują się nie tylko opinie ale i postawy – tak bardzo, że przyszłe skutki wytworzonej przez nie międzyludzkiej wrogości już dziś są trudne do przewidzenia i opisania.
 2. Niedzielski: Dzisiaj duże spadki zachorowań
  Dzisiaj powinien być pod kątem wyników bardziej optymistyczny dzień. Będziemy mieli do czynienia dzisiaj z dużymi spadkami, rzędu nawet 10 tys. w stosunku do poprzedniego tygodnia, mimo wielu wykonanych badań - powiedział w piątek minister zdrowia Adam Niedzielski.
 3. Kard. Parolin zaprezentował „Fratelli tutti” na forum ONZ
  Watykański Sekretarz Stanu zaprezentował papieską encyklikę „Fratelli tutti” na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych. Kard. Pietro Parolin wziął udział w internetowej konferencji nt. „Braterstwa, multilateralizmu i pokoju”. Została ona zorganizowana przez misję Stolicy Apostolskiej przy ONZ we współpracy m.in. z Zakonem Maltańskim i Uniwersytetem Laterańskim oraz organizacjami humanitarnymi.
 4. Rz: ZUS da ubezpieczenie bezrobotnym
  W Ministerstwie Rozwoju przygotowywana jest reforma, w myśl której prawo do ubezpieczenia zdrowotnego będzie miała każda osoba bez pracy czy emerytury - podaje "Rzeczpospolita". Gazeta zauważa, że oznaczałoby to rewolucję w podejściu do tego ubezpieczenia.
 5. Strzelanina w placówce FedEx w Indianapolis, jest wiele ofiar
  Policja w Indianapolis poinformowała w czwartek przed północą czasu lokalnego, że została wezwana na miejsce strzelaniny w jednej z placówek firmy FedEx niedaleko lotniska. Pierwsze doniesienia mówią o wielu ofiarach.
NIEDZIELA:
Piłka 8.30 i 11.30
Kwiejce 10.00
 
SOBOTA:
Kamiennik 16.30
Piłka 18.00
 
W TYGODNIU:
Piłka 18.00
W wybrane dni tygodnia przed południem (patrz intencje mszalne)

od wtorku do piątku po Mszy św.
 

w tygodniu przed każdą Mszą św.

2777215
DzisiajDzisiaj1558
WczorajWczoraj3971
TydzieńTydzień22016
MiesiącMiesiąc63411
Razem Razem 2777215